Wczoraj na terenie Oazy Aktywności odbył się festyn "Barwy lata" zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim w ramach promocji i integracji rodzin zastępczych i pieczy zastępczej.
 
Festyn otworzył starosta Leszek Bizoń oraz dyrektor PCPR Irena Obiegły. Prócz nich zaproszenie do wspólnej zabawy przyjęli włodarze powiatu: Krystyna Kuczera, Jan Zemło, Kornelia Newy, Tadeusz Skatuła, Izabela Tomiczek i Adam Krzyżak oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim Elwira Palarczyk.
 
Za nami występy artystyczne, animacje, a także gry i zabawy aktywizujące dzieci. Ponadto malowanie twarzy, zaplatanie i farbowanie włosów specjalnymi sprayami. Oprócz tego był też kącik plastyczny i pokaz mega baniek mydlanych, mega-jenga i mega-klocki.
 
Oczywiście było też aktywnie – do dyspozycji dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, a animatorzy przez cały czas zapewniali różne atrakcje, takie jak układanie klocków, gry ruchowe, była też możliwość zagrania w ping ponga.
 
Dla nikogo nie zabrakło też słodkiej waty cukrowej, popcornu, ciasteczek, kanapek oraz ciepłego poczęstunku i napojów. Na festyn przyjechali też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim ze „Sznupkiem”, ucząc dzieci bezpiecznych zachowań podczas wakacji.
 
A oprawę muzyczną i nagłośnienie specjalnie dla nas zadbali akustycy z Wodzisławskiego Centrum Kultury.
 
Podczas festynu dzieciom towarzyszyły również Wolontariuszki z Wodzisławskiej „Jedynki”. Wszystkie zabawy animowali natomiast animatorzy ze Szkoły Tańca i Animacji „Tańczymy” z Żor.
 
Wspierała nas też firma Biuro Rachunkowe, Doradztwo Podatkowe Kuhn. Za prezenty dla dzieci i za okazane serce serdecznie dziękujemy.
 
Wszystkim natomiast, którzy byli z nami tego dnia, serdecznie dziękujemy za super zabawę!
 

More Joomla Extensions