Działanie


9 czerwca 2019 roku na wodzisławskim Rynku odbył się festyn rodzinny zorganizowany w ramach projektu „Oaza aktywności”, którego organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim.

Festyn otworzył Starosta Wodzisławski – Leszek Bizoń, któremu towarzyszyła Członkini Zarządu Powiatu – Krystyna Kuczera oraz Dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Irena Obiegły.

Główną atrakcją festynu był blok biesiadno-kabaretowy z udziałem Tomasza CORAL SHOW, który zachęcał publiczność do aktywności i wspólnego śpiewania.

Dużym zainteresowaniem cieszył się taniec liniowy zaprezentowany przez „Silesian Line Dance” - grupę z Akademii Aktywności Ruchowej w Pszowie . Uczestnicy imprezy  poznali kilka podstawowych kroków i wspólnie  z grupą zatańczyli prosty układ taneczny, dzięki czemu zostali zaangażowani w aktywność nie tylko fizyczną, ale także społecznąi lokalną.

Podczas festynu zaprezentowała się również grupa taneczna Tornado z Powiatu Wodzisławskiego, która na zakończenie wraz z osobami chętnymi zatańczyła układ do piosenki Baby Shark.

Przez cały okres trwania imprezy odbywały się animacje dla dzieci  m.in.: malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, brokatowe tatuaże oraz konkursy z nagrodami. Dodatkowo osoby obecne na festynie mogły częstować się darmową grochówką i watą cukrową, a także spotkać się z policyjnym Sznupkiem i zobaczyć z bliska jak wygląda policyjny radiowóz.

Celem  spotkania  na  wodzisławskim  Rynku  była  aktywizacja społeczności lokalnej
do kreatywnego spędzania czasu wolnego, była to również promocja projektu „Oaza aktywności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu   Społecznego,   realizowanego   przez   Powiatowe  Centrum  Pomocy  Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim.

Wszystkich  zainteresowanych  udziałem  w  projekcie  zapraszamy  do  PCPR  na ul. Wałową 30.